Renovace a leštení světlometů

Příčinou, proč světla na autech s léty žloutnou, hledejte v ultrafialovém, zkráceně UV záření. To škodí všude - laku aut, rostliny a samozřejmě lidem. Jeho vysoká frekvence a zároveň malá vlnová délka mají za následek značnou energii a tedy pronikavost.

Aby výrobci polykarbonátovou krycí plochu světlometů ochránili, musí ji opatřit vrstvou proti UV záření. Tedy něčím podobným, co používají optici u plastových skel brýlí ve snaze šetřit vaše oči. 

Renovace světel

Mnoho majitelů starších automobilů se potýká s problémem zažloutlých světlometů. Takové opotřebení je způsobeno povětrnostními vlivy nebo například kartáči automatických myček.

Kromě toho, že zažloutlé plochy světlometů nevypadají pěkně na pohled, také negativně ovlivňují parametry světelného kužele. Reflektory tak osvětlují vozovku a její okolí slabší intenzitou. To má za následek snížení bezpečnosti. Zatemněné světlomety jsou v případě starších vozidel jedním z nejčastějších nedostatků při kontrolách na STK.

Leštění světlometů dodá lesk a čirý vzhled

Stačí přitom trocha péče a lampy mohou vypadat jako nové. Občas se jedná o složitou a zdlouhavou práci, ale stačí trocha základní dovednosti. Kromě prodloužení životnosti přispěje renovace ke zvýšení bezpečnosti provozu a může také zvýšit hodnotu vozidla v případě jeho prodeje.

Opravujeme a renovujeme světlomety osobních i nákladních automobilů všech značek.

topmyticz@gmail.com | +420 777 718 525
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace