Renovace a leštení světlometů

Příčinou, proč světla z polykarbonátu s léty slepnou, hledejte v ultrafialovému, zkráceně UV záření. To škodí všude - laku aut, rostliny a samozřejmě lidem. Jeho vysoká frekvence a zároveň malá vlnová délka mají za následek značnou energii a tedy pronikavost.

Aby výrobci polykarbonátovou krycí plochu světlometů ochránili, muší ji opatřit vrstvou proti UV záření. Tedy něčím podobným, co používají optici u plastových skel brýlí ve snaze šetřit vaše oči. Dříve používané sklo ochranu nepotřebovali, navíc ani UV záření nepropouští. Proto se u zavřeného okna neopalovat.

Čištění světlometů

Příčinou slepnutí světlometů je poškození zmíněné ochranné UV vrstvy. K tomu DOCHÁZÍ působením okolních vlivů - dešťovou vodou (kyselé deště), změny teploty a samozřejmě mytím vozidel v myčkách, kde se používá poměrně agresivní mycí prostředek. A takové vinou mechanického poškození, třeba od odletujících kamínky či prachu od jedoucích aut. Plast zbaven ochrany časem změní svůj odstín - ztmavuje. Tím je ale výrazně snížené světlo vyzařovaného světlometem.

Renovace světel

Mnoho majitelů starších automobilů se potýká s problémem zažloutlých světlometů. Takové opotřebení je způsobeno povětrnostními vlivy nebo například kartáči automatických myček.

Kromě toho, že zažloutlé plochy světlometů nevypadají pěkně na pohled, také negativně ovlivňují parametry světelného kužele. Reflektory tak osvětlují vozovku a její okolí slabší intenzitou. To má za následek snížení bezpečnosti. Zatemněné světlomety jsou v případě starších vozidel jedním z nejčastějších nedostatků při kontrolách na STK.

Leštění světlometů dodá lesk a čirý vzhled

Stačí přitom trocha péče a lampy mohou vypadat jako nové. Občas se jedná o složitou a zdlouhavou práci, ale stačí trocha základní dovednosti a přibližně 4 hodiny času, po kterých čelní plochy reflektorů znatelně "prokouknou". Kromě prodloužení životnosti přispěje renovace ke zvýšení bezpečnosti provozu a může také zvýšit hodnotu vozidla v případě jeho prodeje.

Leštění světel a rozleštění světel

Po přebroušení nejjemnější zrnitostí leštíme brusnou pastou, speciálně určenou na čiré plasty. Tento krok perfektně zahladí povrch světlometu a dodá mu lesk. Po závěrečném setření zbytků pasty utěrkou z mikrovlákna bude plastová plocha krásně čistá a čirá.

Opravujeme a renovujeme světlomety osobních i nákladních automobilů všech značek.

topmyticz@gmail.com | +420 777 718 525
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace